🟠 Uczniowie klasy 3f odwiedzili Muzeum Uniwersytetu Opolskiego, gdzie mieli okazję zobaczyć wystawę „Historia katedry opolskiej monetami pisana”. Była to wyjątkowa lekcja historii, podczas której młodzież dowiedziała się, jak wiele o przeszłości można odczytać z jednej monety 🪙

🟠 Ekspozycja w ciekawy sposób ukazała dzieje Polski i jej sąsiadów poprzez numizmatykę, łącząc historię

regionu z pasją do odkrywania przeszłości. Uczniowie mogli wzbogacić swoją wiedzę o kulturę i historię Opolszczyzny, ale też zobaczyć, jak przedmioty codziennego użytku mogą stać sie świadectwem minionych epok.

🟠 Wizyta była nie tylko ciekawą w formie lekcją, ale też inspirującą okazją do odkrywania historii w niecodzienny sposób.

© 2025 Wszelkie prawa zastrzeżone.

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr VIII
im. Aleksandra Kamińskiego w Opolu