📣 Uczennice naszej szkoły Julia Kurenda i Marta Marciniak stworzyły projekt pt. Young Power, który ma na celu otwierać przestrzeń do rozwoju dla młodzieży.

Stąd odbywają się cykliczne warsztaty prowadzone przez młodych ludzi z pasjami, koordynowane przez dziewczyny, dla ich rówieśników, którzy tych pasji dopiero szukają.

➡️ 26.10 odbyła się inauguracja projektu w Teatr Kochanowskiego w Opolu z niesamowitym gościem Justyna Suchecka, dziennikarką TVN24 specjalizującą się w dziedzinie edukacji, a przede wszystkim autorką książki „Young Power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat.”.

Podczas spotkania dziewczyny poprowadziły wywiad z Justyną Suchecką 📚

📷 Miesiąc później odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu pt. „YOUNG POWER: MŁODZI FILMOWCY”, podczas którego Marta Marciniak razem z prelegentami Michałem Kwaśniakiem oraz Mikołajem Siwiaszczykiem przybliżyli młodzieży zasady działania sprzętu filmowego, to jak wygląda plan zdjęciowy, a co najważniejsze, przeprowadzili bardzo ciekawe warsztaty filmowe! 🎞

Już wkrótce odbędą się kolejne warsztaty, na które serdecznie zapraszamy.

Będziemy Was informować na bieżąco❤️

ℹ️ Inicjatywa powstała ze współpracy Teatralnej Rady Młodych z ramienia Centrum Edukacji Kulturalnej z Komisją ds. Kultury Młodzieżowej Rady Miasta Opole.

fot. Michał Grocholski

Skomentuj

© 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone.

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr VIII
im. Aleksandra Kamińskiego w Opolu