Kolejny dzień studyjnej wizyty w Krakowie
Dzisiaj zaczęliśmy od spotkania z najsłynniejszą dama – Damą z łasiczką. Muzeum Czartoryskich olśniewa różnorodnoscią i bogactwem zbiorów. Jest również dowodem potęgi i świetności, a także wielkiej świadomości narodowej i patriotycznej naszej rodzimej arystokracji. Nowa siedziba Muzeum zachwyca, z pewnością nie raz tu jeszcze zajrzymy, będąc w Krakowie.
Następnie poznawaliśmy historię miasta, którą merytorycznie i zarazem dowcipnie przedstawiała nam pani przewodnik, która towarzyszyła nam już drugi dzień naszego pobytu.
W Muzeum Narodowym podziwialiśmy najważniejsze płótna naszych wielkich mistrzów malarstwa- Matejko, Siemiradzki, Malczewski, no i oczywiście „Szał” Podkowińskiego.
Następnie zwiedziliśmy kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawla, gdzie spoczywają prochy Piotra Skargi, a w panteonie prochy wybitnych współczesnych Polaków – Mrożka, Pendereckiego oraz Zagajewskiego.
Dzisiejszy dzień zakończyliśmy w Teatrze Bagatela, gdzie obejrzeliśmy przedstawienie Sławomira Mrożka pt.”Policja.Noc zatracenia”.
Wracając do hotelu, wysłuchaliśmy jeszcze nocnego hejnału z Wieży Mariackiej, podziwiając jednocześnie miasto w wieczornym oświetleniu i oddając się jego magii i urokowi.



















