10 czerwca w ramach Dni Przedsiębiorczości w naszej szkole odbył się już XV Wojewódzki Konkurs Ekonomiczny „Z przedsiębiorczością na ty”. Udział w nim wzięły trzyosobowe zespoły z 8 szkół podstawowych. Młodzież zmagała się z zadaniami teoretycznymi i praktycznymi. W ciekawy, niestresujący, często rozrywkowy sposób, uczniowie sprawdzali swoją wiedzę ekonomiczną, własną kreatywność oraz doskonalili umiejętność pracy w zespole.

Konkurs uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Pan Mateusz Musiał – pracownik Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Opolskiego oraz Pan Sławomir Kusz – przedstawiciel Opolskiego Oddziału Narodowego Banku Polskiego. Zaproszeni goście wygłosili prelekcje z zakresu kryptowalut (Pan Musiał) oraz z zakresu zachowań przedsiębiorczych wśród młodzieży (Pan Kusz). Uczestnicy konkursu obejrzeli również ciekawą prezentację dotyczącą NBP, którą przygotowały: Karolina Sitarek i Michalina Wojtkiewicz – uczennice klasy 2c. Jedną z atrakcji był również występ szkolnego teatru „Kalambur”.

Rywalizacja pomiędzy zespołami była bardzo zacięta i stała na wysokim poziomie. Pierwsze miejsce zajął zespół z PSP nr 15 w Opolu. Drugie miejsce po dogrywce wywalczyli uczniowie z PSP nr 33 w Opolu. Ostatni stopień podium przypadł drużynie z PSP nr 30 w Opolu.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Narodowy Bank Polski, które wręczał dyrektor Opolskiego Oddziału Narodowego Banku Polskiego prof. Paweł Frącz.

Gratulujemy uczestnikom konkursu i zachęcamy do nieustannego poszerzania swojej wiedzy ekonomicznej!

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej”

Skomentuj

© 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone.

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr VIII
im. Aleksandra Kamińskiego w Opolu