13 października polska złota jesień podarowała nam słoneczny dzień. Był on wyjątkowy, ponieważ obchodziliśmy Święto Patrona – Aleksandra Kamińskiego, który upamiętnił zwyczajnych i zarazem bohaterskich młodych ludzi: Alka, Rudego i Zośkę.

Losy ich rówieśników na szkolnej scenie ukazali nasi uczniowie z kół teatralnego i wokalnego, wcielając się w młodych ludzi pokolenia wojennego – patriotów, a zarazem zwyczajnych ludzi doświadczających miłości i przyjaźni. Ogromnych wzruszeń dostarczyli nasi goście – przedstawiciele środowiska AK, zwłaszcza 98-letnia uczestniczka powstania warszawskiego – porucznik Helena Kamerska, która opowiedziała o swoim życiu. Jej wspomnień wysłuchali pierwszoklasiści, którzy już oficjalnie dzięki złożonemu ślubowaniu stali się członkami naszej licealnej społeczności.