🗳️ŚWIĘTO DEMOKRACJI w PLO nr VIII! 🗳️Uczennice i uczniowie szkoły wzięli udział w ogólnopolskim projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi głosują. Wybory parlamentarne 2023”.

🗳️W ramach kampanii profrekwencyjnej dotarliśmy do każdej z klas, by rozmawiać o roli Sejmu i Senatu RP, ordynacji wyborczej oraz neutralności politycznej. A potem zorganizowaliśmy symulację wyborów.

🗳️Celem projektu było upowszechnianie wiedzy o prawach i obowiązkach obywateli, podkreślenie roli wyborów w funkcjonowaniu demokratycznego państwa prawnego oraz przedstawienie zasad organizacji wyborów. 👏🏻Serdecznie dziękujemy za Waszą aktywność!

🤍❤️ Mamy nadzieję, że było to cenne i ciekawe doświadczenie dla całej szkolnej społeczności