Warsztaty na temat „Sztuka w służbie propagandy” w kl. 4bsp poprowadziła pani dr Iwona Demczyszok-Naczelnik Delegatury IPN w Opolu.

🚻Uczniowie pracowali na materiałach przygotowanych przez IPN, które były przykładem wykorzystywania sztuki w czasach stalinowskich do celów propagandowych.

➡️Były to przykłady z literatury, malarstwa, filmu, muzyki i innych dziedzin sztuki, które komuniści „zaprzęgli” do propagowania idei komunistycznych w dobie socrealizmu w latach 50 ubiegłego wieku.

⏺️Pani Naczelnik IPN w warsztatowej pracy przybliżyła młodym ludziom, w jakich czasach i jakim metodom propagandowym było poddawane pokolenie ich dziadków. ↔️Zajęcia były bardzo ciekawe i silnie aktywizujące uczniów.